Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnoście punktu wymazowego drive-thru
W jakich godzinach działa punkt wymazowy?
Punkt działa w godzinach 9:00-11:00 i 11:00-13:00.
Punkt wymazowy finansowany jest ze środków Powiatu Wieluńskiego oraz Narodowego Funduszu Zdrowotnego, dlatego działa na dwóch zmianach.
Punkt drive thru funkcjonuje dzięki pomocy 9. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej z Łodzi.
Kto może skorzystać z mobilnego punktu wymazowego?
W godzinach 9:00 – 11:00 - Osoby skierowane do wykonania badania przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu.
W godzinach 11:00 – 13:00 – Osoby skierowane przez NFZ do wykonania badania, które dostały SMS w 11. dniu kwarantanny (na badania należy przyjechać w 12. dniu kwarantanny).
Jak mogę potwierdzić swoje przybycie?
Osoby skierowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną umawiane są na konkretny dzień i nie muszą potwierdzać swojej obecności.
Osoby skierowane przez NFZ potwierdzają swoje przybycie dzwoniąc pod numer: 697 508 965 lub 697 210 165.
Potwierdzenie pomoże w utworzeniu listy osób obecnych w danym dniu w punkcie drive thru.
Co muszę przygotować i jak się zachowywać?
Punkt dostępny jest tylko dla samochodów.
Należy mieć ze sobą dowód osobisty.
Osoby, które zabezpieczają teren i pracują w punkcie przekażą wszelkie informacje, prosimy o nie wychodzenie z samochodu
Jak wygląda pobranie wymazu?
W pierwszym namiocie zostaną zweryfikowane dane osobowe, później należy przejechać do kolejnego namiotu, w którym zostanie przeprowadzony wywiad oraz pobranie próbki wymazu z jamy ustnej.
Co mam zrobić jeżeli ja i osoby z najbliższej rodziny nie posiadamy uprawnień do prowadzenia samochodu?
Po skierowaniu przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu do osób niemobilnych dotrze samochód z ratownikiem, który w miejscu zamieszkania pobierze wymaz.
W dniu 20 kwietnia br. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu wzięło udział 20 uczniów z wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach powiatowych konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Każdą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu, II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Korczaka w Wieluniu, Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu, Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. . Młodzież musiała się zmierzyć zarówno z teorią, jak i praktyką. Najpierw uczniowie rozwiązywali test z wiedzy ogólnej, a później musieli się wykazać swoją sprawnością fizyczną m.in. podczas skoku przez skrzynię, przewrotów w przód i w tył czy rzucania piłką lekarską.
Wyniki:
1. miejsce II Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Wieluniu
2. miejsce Zespół Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wieluniu
3. miejsce Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu
W dniu 18 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu odbył się po raz 13. Powiatowy Turniej Wiedzy z Przedsiębiorczości pt. „Strategia i innowacje w firmie – praktyczne metody wprowadzania zmian”. 25 uczestników turnieju nie miało łatwego zadania, ponieważ musieli odpowiedzieć na 50 pytań dotyczących między innymi: innowacyjnych światowych firm i technologii, podatków, które płacą przedsiębiorcy, czy Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Wyniki turnieju:
I miejsce – Mateusz Marzec uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu,
II miejsce – Michał Polewiak uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu,
III miejsce – Ambroży Adamski uczeń Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.
Podpisanie listu intencyjnego
Turniej, w którym uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Wielunia, był połączony z uroczystym podpisaniem listu intencyjnego mówiącego o powołaniu nowej klasy patronackiej Zugilu o kierunku obróbka skrawaniem w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.
Zdjęcia: Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu
W dniu 16 kwietnia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu odbył się III Międzynarodowy Konkurs Matematyczno – Fizyczny im. Ilony Nosal – Nowikow i Kazimierza Czaplińskiego. pod patronatem Starosty Wieluńskiego Andrzeja Stępnia. Do zawodów pisemnych rozgrywanych w języku angielskim przystąpiło ponad 70 uczniów szkół średnich z Polski i zaprzyjaźnionych szkół zagranicznych z: Chorwacji (Varażdin, Ludbreg), Łotwy (Grobina) oraz Ukrainy (Lwów, Kijów).
W kategorii szkoła zagraniczna laureatami zostali:
• Emīls Zukulis z Grobiny – I miejsce
• Dāvids Vorobjovs z Grobiny – II miejsce
• Danijel Gašparić z Varazdinu – III miejsce
W kategorii szkoła macierzysta laureatami zostali:
• Michał Lemański z 2a – I miejsce
• Konrad Ratowski z 3f – II miejsce
• Weronika Raducka z 3a – III miejsce
W kategorii szkoła zewnętrzna z Polski laureatami zostali:
• Michał Kępa z IX LO w Częstochowie – I miejsce
• Kacper Karoń z IV LO w Sosnowcu – II miejsce
• Michał Doros z PLO 3 w Opolu – III miejsce
Nagrody otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu. Po zmaganiach testowych zaproszono uczniów na obiad i wykład „Piękna i Bestia” - czyli muzyka i matematyka, poprowadzony przez dr. Zdzisława Spychałę.
W dniu 12 kwietnia br. w Zespole Szkół Specjalnych w Wieluniu odbyła sie 15. Olimpiada Matematyczna dla dzieci klas gimnazjalnych z niepełnosprawnością. Udział wzięło 15 uczniów z województwa łódzkiego ze szkół z Wielunia, Pabianic, Ozorkowa, Koluszek i Opoczna. Każdą z tych placówek reprezentowała trójka uczniów, która zmagała się z zadaniami zarówno zamkniętymi, jak i otwartymi.
Wyniki
Grupowe:
1. miejsce ZSS w Ozorkowie
2. miejsce ZSS nr 5 w Pabianicach
3. miejsce ZSS w Wieluniu
Indywidualne:
1. miejsce Klaudia Rzepecka z ZSS w Ozorkowie
2. miejsce Jakub Marchewka z ZSS w Wieluniu
3. miejsce Mateusz Bykowski z ZSS w Pabianicach
Uczniowie otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.
W dniu 11 kwietnia br., 9 drużyn z Łodzi, drużyny ze Stęplewa, z Działoszyna, Wielunia, Gromadzic składających się z osób z niepełnosprawnościami wzięło udział w VIII Łódzkim Turnieju Bowlingu Olimpiad Specjalnych. Organizatorami sportowych zmagań byli Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach i Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Gospodarzem wydarzenia było wieluńskie Centrum Rozrywki „Black”.